Gjendja e protestuesve të lënduar në protestë, kanë humbje të shikimit(FOTO LAJM)

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi ka vizituar protestuesit e lënduar ditën e sotme të cilët ndodhen në spital.

Boci ka deklaruar se protestuesit kanë shqetësime të mëdha në frymarrje dhe në shikim.


Postimi i plotë:

Brutaliteti i policisë, me përdorimin e lëndëve helmuese, mbi protestuesit ka sjellë dëmtime serioze për ta.

Junta ushtarako-policore e Ramës ka ushtruar dhunë dhe ka goditur qytetarët.

Kodhel Çala është sulmuar nga afër me pistoletë lënd-hedhëse, drejt e në sy.

Ka humbje shikimi dhe komplikacione në frymëmarrje.

Flamurmbajtësi, i veshur me simbolet e flamurit, Ago Nuhaj, goditet dhe ai.

Gjendja shëndetësore është e agravuar me shikimin dhe frymëmarrjen.

Ky është regjimi i “hajdutit” psiqik.

Fundi është afër!
Shtuar më 16/03/2019, ora 16:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori