Irma lë katër të vdekur dhe 1 milion shtëpi pa energji në Florida (FOTO LAJM)

Syri i Irmës ka goditur tashmë Floridan dhe stuhia ka arritur kategorinë e katërt me shpejtësi 130mp.

Rrugët janë përmbysur dhe ndërtesat janë shkatërruar ndërkohë që raportohet për katër të vdekur përcjell Albeu.com.

Mbi 1 milionë njerëz janë pa energji janë dhënë paralajmërime për Tornado të fuqishme.

Rreth 6.3 milion njerëz u është thënë të largohen nga shtëpitë e tyre në urdhrat e evakuimit të detyrueshëm ose vullnetar.

Stuhia ka marrë tashmë të paktën 25 jetë në të gjithë Karaibetnë mesin e kësaj jave.

Presidenti Trump i kërkoi të gjithë të ndiqnin udhëzimet dhe tha: 'Irma po vjen. Zoti i bekoftë të gjithë '. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2017, ora 17:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori