Iphone 8 vjen me risi të reja në emoji (FOTO LAJM)

Iphone 8 ose iPhone X do të përmbajë një veçori të mrekullueshme e cila do të zbulohet sot, përcjell albeu.com.

Detajet e rrjedhura të produkteve të reja të Apple sugjerojnë se ato mund të përmbajnë softuer të njohjes së fytyrës që do t'i transformojë shprehjet tuaja në një emoji të animuar.

Softueri do të përdor sensorë për të krijuar emoji të animuar me porosi 3D, përcjell albeu.com.

Përdoruesit do të jenë në gjendje të bëjnë Animojis në app Mesazhet e Apple dhe do të jenë në gjendje të vënë fytyrën e tyre mbi unicorns, robots, derra dhe madje edhe grumbull i poo, sipas 9to5mac.

Animojis do të modifikohet nga veprimet duke përfshirë ngritjen e vetullave të majtë dhe të djathtë, faqet, uljen e mjekrës, shoshitjen, lëvizjen e nofullës dhe buzëve, fërkimin dhe qeshjen. /albeu.com/Shtuar më 12/09/2017, ora 13:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori