Meta punë vullnetare tek “Zyber Hallulli” (FOTO-LAJM)
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka vizituar Shtëpinë e Fëmijëve “Zyber Hallulli” dhe Qendrën e Zhvillimit “Pëllumbat” në kuadër të veprimtarive të ndryshme sociale të organizuara në ditën e 10-vjetorit të themelimit të LSI-së.

Z. Meta ka ndjekur nga afër aksionin vullnetar të dhjetëra të rinjve dhe të rejave, anëtarë dhe simpatizantë të LRI-së për pastrimin, lyerjen, rikonstruksionin e ambienteve sportive dhe ambienteve të brendshme të këtyre dy qendrave sociale.

Z. Meta shoqërohej në këtë vizitë nga Sekretari Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, deputetja Kejdi Mehmetaj, Kryetari i LRI-së, Endrit Braimllari, Anëtarja e Kryesisë së LSI-së, Erisa Xhixho, kryetari i Njësisë Bashkiake nr 2, Elez Gjoza, etj.

Gjatë bashkëbisedimit me drejtoreshën e “Zyber Hallullit”, Kryetari i LSI-së ka premtuar se do të ketë një rikonstruksion total të ambienteve argëtuese të shtëpisë së fëmijëve.

Gjithashtu, z. Meta u shpreh se ky është një aksion që nuk përfundon sot, pasi do të kërkojë kohën e tij dhe theksoi se është e rëndësishme që të rrisim përgjegjësitë sociale dhe të zhvillojmë solidaritetin tonë me të gjithë komunitetet që kanë më shumë nevojë për ndihmë, për mbështetje dhe për solidaritet.

Ndërkaq, në ditën e 10-vjetorit të themelimit të LSI-së, kjo forcë politike ka organizuar në të gjithë vendin një sërë aktivitetesh sociale në ndihmë komunitetit, ambienteve publike dhe në shtëpitë e fëmijëve jetimë
Shtuar më 06/09/2014, ora 13:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori