I ngjan një ylberi, pitoni me pamjen unike i mahnit të gjithë (FOTO LAJM)

Jhon Kim ka më shumë se 20 gjarpërinj, por njëri prej tyre është shumë i vecantë dhe nuk është çudi se përse.

Një gjarpër piton shumë i rrezikshëm është ndryshe nga të tjerët pasi ngjyrat që ka në kurrizin e tij ngjajnë shumë me të ylberit, përcjell albeu.com

"Ky gjarpër është kaq i mahnitshëm, është pitoni më i bukur", tha Jhon.

zeza në shumë ngjyra në dritën e diellit.

Zvarranikët e rrallë dhe jo të helmueshëm gjenden kryesisht në malet e Papua Guinesë së Re dhe mund të rriten deri në tre metra në gjatësi.

Kur del në diell, ai ngjan si një ylber gjë që është shumë i rrallë që të ketë një shtresë holografike.

Pamja unike e ka bërë atë të lakmuar për koleksionistët anembanë globit. /albeu.com/Shtuar më 22/02/2018, ora 10:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori