I keni ditur gabim, si i kanë VIP-at shqiptarë emrat e vërtetë
Të gjithë i njohim nga ekrani me emrat e artit dhe ndoshta shumë pak janë ata që ua dinë emrat e vërtetë.

Mendoni se Young Zerka quhet vërtet ashtu?! Padyshim që jo, janë emra arti dhe realisht janë shumë larg emrave që ata mbajnë në pasaportat e tyre.

Kjo është lista me emrat e disa prej artistëve shqiptarë:

Young Zerka- Donald Najtellari

Fifi- Filloreta Raçi

Tuna – Altuna Sejdiu

Tayna - Doruntina Shala

Fero - Feronit Shabani

Cozman – Ylber Abdullahu

Dr. Majk – Kastriot Rexha

Ghetto Geasy -Getoar Selimi

Kida-Orhidea Latifi

Mozzik-Gramoz Aliu

Gjiko-Asdren Gjikolli

Capital T- Kushtrim Ademi

2Ton- Arton Avdyli

Gold AG -Arian Agushi

MC Kresha -Kreshnik Fazliu

Lyrical Son-Festim Arifi

Noizy -Rigels Rajku

Stresi- Arkimed Lushaj

Big Basta- Gerald Xhari

Stine- Ernest Duka

Skivi -Visar Shala

Agon Amiga- Agon Sylejmani

2po2- Besnik Canolli

Kallashi -Donjeta Kosumi

Dj Blunt -Edon Dedi

Real 1 -Ilir Zhita

Vig Popa -Vigan Boletini

BimBimma- Burim Kursani

Getinjo- Getoar Aliu

Enca-Ruensa Haxhia

Soni- Sanie Malaj

Gili-Fevzije Berani

Poni-Shqiponja Karafili

Gena- Briken Lito

Baby G- Gordana Kingji

Big Mama- Besiana Kasami./Albeu.com/

Shtuar më 10/10/2019, ora 16:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori