I gjithë fshati në dietë, humbin 100 mijë kg në dy vite (FOTO LAJM)

Pëlqej
Bashkia e Naron në Spanjën veri-perëndimore ka vendosur të dobësohet kolektivisht.

39.426 banorët e saj kanë ndërmarrë një nismë inovatore për të përmirësuar shëndetin e tyre, të humbasin 100 mijë kg në dy vite.

Një dietë e shëndetshme, stërvitje të rregullta dhe kontrolle mjekësore janë baza e programit në të cilin i gjithë komuniteti ka të njëjtin objektiv, të humbasë peshë në mënyrë të shëndetshme.

Banorët mund të ndjekin planet e hartuara nga qendra lokale shëndetësore ndërsa restorantet do të ofrojnë vetëm menu të shëndetshme.
Shtuar më 20/02/2018, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori