I dënuari për përdhunim, përdhunohet nga 20 të burgosur (FOTO LAJM)

Daryell Dickson Meneses Xavier
Braziliani Daryell Dickson Meneses Xavier po vuante dënimin në burgun Wansbeck DF pasi kishte përdhunuar dhe më pas kishte vrarë fëmijën 1 vjeçar të gruas së tij (nga martesa e mëparshme).

Por, 20 të burgosur në të njëjtin burg, në shenjë "hakmarrjeje" kanë përdhunuar dhe rrahur Daryell Dickson Meneses Xavier, i cili është shtruar në spital me dëmtime të shumta, ashtu siç shihet edhe në fotografitë e mësipërme, transmeton Portali Albeu.com.

Ngjarja ka hapur debate në Brazil.

Disa dënojnë aktin e të burgosurve ndërsa shumica mendojnë se drejtësia ka gjetur vendin dhe se ky është një dënim që e ka merituar. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2014, ora 16:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori