Huawei prezanton smartfonin Mulan (FOTO-LAJM)

Huawei pritet të hedhë në treg së shpejti një telefon të ri inteligjent me emrin Mulan. Smartfoni Mulan do të ketë një trup metalik, sensor për shenja gishtërinjsh si dhe një skaner, i cili ndodhet poshtë kamerës së prapme të telefonit.

Ai do të funksionojë nëpërmjet procesorit të së njëjtës kompani Kirin 920, i cili ka 8 bërthama, ku 4 prej tyre janë Cortex-A15 dhe 4 të tjerat Cortex-A7. Ekrani i telefonit inteligjent Mulan do të jetë me madhësi 5 inç dhe do të ketë një rezolucion prej 1080 piksel. Telefoni inteligjent do të ketë dy kamera, respektivisht atë në pjesën mbrapa me 13 megapiksel dhe atë të parmen me 5 megapiksel. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2014, ora 12:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori