Huawei Mate 8 së shpejti në treg (FOTO LAJM)

Huawei duket se ka gati modelin më të ri Mate 8, i cili pritet të prezantohet javën që vjen. Fotografitw e modelit mw tw ri janw problikuar nga llogaria e famshme @OnLeaks.

Telefoni do të ketë një ekran me madhësi ndërmjet 5.5 dhe 5.7-inç, një tjetër me ekran 6-inç, si dhe i treti me ekran 6.2-inç, transmeton Koha.net. Modeli bazë do të jetë në dispozicion me 3 gigabajt të RAM memories dhe 32 gigabajt të memories së brendshme, ndërsa modeli më i mirë do të ketë hapësirë deri në 128 gigabajt.

Ndërsa modeli 6.2-inç do të ketë rezolucion prej 2K (që ndoshta nënkupton QHD, pasi që 2K asnjëherë nuk është përdorur si rezolucion për telefon), ndërsa modelet më të vogla do të kenë rezolucion prej 1080 pikselë. /albeu.com/

Shtuar më 20/11/2015, ora 11:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori