HTC prezanton pasardhësin e Desire 816 (FOTO-LAJM)

HTC prezanton pasardhësin e Desire 816. Bëhet fjalë për HTC Desire 820 i cili është smartfoni i parë më çipin Qualcom Snapdragon 615 i cili ka një proçesor tetë bërthamësh me tetë bërthama Cortex-A53.

Çipi është i bazuar në arkitekturën 64Bit dhe HTC do të përditësojë këtë telefon në Android L I cili është dizenjuar të përfitojë nga avantazhet e arkitekturës 64Bit. Desire 820 ka një ekran 5.5 inç me rezolucion 1280 x 720, kamera të pasme 13 Megapixel, 8 Megapixel kamerë frontale dhe bokse BoomSound. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 12:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori