Horror brenda Kishës, sulmuesit vrasin tetë vetë dhe plagosin 42 të tjerë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Dy persona kanë sulmuar një kishë në qytetin pakistanez Quetta, duke vrarë tetë vetë dhe plagosur 42 të tjerë.

Sarfaraz Bugti, ministër për provincën juglindore Baluchistan, tha se qindra adhurues ndodheshin në kishë para Krishtlindjes, përcjell albeu.com.

Ai tha se sulmuesit u përleshën me forcat e sigurisë, në hyrje të Kishës ndërsa kryen sulmin vdekjeprurës. /albeu.com/

Shtuar më 17/12/2017, ora 14:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori