Hëngri zemrën e të dashurës pasi e theri, sa vite burg mori kanibali i tmerrshëm (FOTO LAJM)

Alexey Yastrebov është 35-vjeçari">35-vjeçari rus, i cili kreu krimin makabër të masakrimit të të dashurës së tij, Ekaterinës, pas një sherri të aspër me të.

35-vjeçari">35-vjeçari e qëlloi 129 herë me thikë të dashurën, deri sa i çau trupin për t’i marrë zemrën dhe njërën mushkëri, të cilat ia hëngri dhe i shoqëroi me një gotë verë.

Duket si një film i njohur kjo histori, por gjithçka është e vërtetë.

Gjithçka ka ndodhur në Siberi. Me të mbaruar darka, i ka kërkuar pronares së shtëpisë të lajmërojë policinë.

Përveç dënimit me 12 vite burg, për të është kërkuar edhe trajtim psikiatrik.

Mamaja e Ekaterinës, e cila la pas dy fëmijë, u ankua se dënimi ishte shumë i ulët.

Ajo u shpreh:

Duhet t’i jepnin dënim të përjetshëm, meqë nuk është në fuqi dënimi me vdekje".
Ky vendim ka acaruar mjaft qytetarët, të cilët kanë lajmëruar se do të dalin në protesta.
Shtuar më 17/10/2018, ora 10:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori