Hëna më e madhe dhe e shndritshme e vitit, spektakli që zbukuroi mbrëmë qiellin

Hëna më spektakolare e vitit 2019 u shfaq që qiell mbrëmjen e djeshme.

Ajo uu shfaq shumë më e ndritshme se zakonisht dhe përmasat e saj ishin shumë më të mëdha krahasuar me përmasat mesatare.

Hëna sipas astrofizikantit Gianluca Mas është dukur 7% më e madhe dhe do të ndriçojë 30% më shumë.

Për më tepër mund të ndiqni galerinë dhe të shijoni pamjet e mrekullueshme. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2019, ora 09:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori