Hekur, beton e shkatërrim: Shikoni si është katandisur Valbona (FOTO LAJM)

Korrupsioni në rangje të larta duke mos kursyer as parqet kombëtare me leje hidrocentralesh është duke shkatërruar me kuptimin e plotë të fjalës luginën e mrekullueshmeValbonës.

Që prej mëngjesit të sotëm në rrjetet sociale dhe mediat online po qarkullojnë disa foto që tregojnë gjendjen në luginë pas fillimit të punimeve për ndërtimin e HEC-it, nga të cilat duket qartë se si është katandisur një nga zonat më të mrekullueshme të vendit.

Në galerinë e mësipërme mund të konstatoni vetë shkatërrimin, i cili nuk ka nevojë për koment. /albeu.com/
Shtuar më 14/12/2017, ora 16:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori