Hapja e bizneseve dhe shtimi i zonave të gjelbra, Manastirliu vjen me rregulla të tjera (FOTO LAJM)
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm, për shkak të lehtësimit të masave ndaj koronavirusit.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Manastirliu publikon disa rregullarëndësishme për të kufizuar përhapjen e virusit të rëndë.

“Me lehtësimin e masave shtrënguese, është shumë e rëndësishmesecili prej nesh të tregojë kujdes maksimal për të ruajtur veten dhe të tjerët. Ja disa rregullarëndësishme për të kufizuar përhapjen e #COVID19”, shkruan Manastirliu.

Nga dita e sotme (11 maj) listës së zonave të gjelbra do t’i shtohen edhe 14 bashki në vendin tonë, çka do të thotë se qytetarët mund të qarkullojnë lirisht pa patur nevojën e lejeve.

Parukeritë, berberët, klinikat dentare e berberët, janë hapur sot, ndërsa secili biznes do ta kryej aktivitetin, duke zbatuar një protokoll rregullash.
Shtuar më 11/05/2020, ora 09:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori