Gurë që të gëlltisin, njihuni me ujvarën më të rrezikshme në botë (FOTO LAJM)

Një pikë e pazakontë turistike në Brazil po tërheq shumë vizitorë nga mbarë bota, duke ju ofruar atyre një adrenalinë të paparë, përcjell albeu.com.

Pedra Que Engole, e cila përafërsisht përkthehet “gurët gëlltitës, është një shkëmb me një ujëvarë të vogël mbi një lumë në Trindade, rreth 270 km në jug të Rio de Janeiro.

Ajo që e bën interesante është rrëshqitja përmes një pike midis këtyre dy shkëmbinjve, e cila të përthith dhe lejon ujin të të marrë me vete. Uji të con në një shpellë të vogël e të errët dhe ashtu sic ka dhe emrin uji të gëlltit të tërin. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2017, ora 12:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori