Gurë, molotov dhe policë që tërheqin zvarrë, çfarë po ndodh te Astiri (FOTO LAJM)

Mëngjesi i sotëm ka filluar me tensione në zonën e Astirit, në kryeqytet ku protestues të shumte janë përballur me forca policie në mbrojtje të banesave të tyre.

Përplasja ka filluar në në orët e para të mëngjesit, teksa banorët kanë përdorur dhe bomba molotov ndaj policisë.

Për të shpërndarë protestuesit policia ka hedhur gaz lotsjellës.

Mësohet se në spitalin e Traumës deri tani janë dërguar 10 persona të lënduar./albeu.com/
Shtuar më 12/11/2019, ora 08:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori