Gazetari britanik nga protesta e opozitës: Bulevardi është plot, po aq paqësor (FOTO LAJM)

Protestës së sotme të opozitës iu bashkua edhe gazetari i njohur britanik Tim Judah.

Në rrjetet sociale Judah shkruan se në Tiranë për të ndjekur dhe mbuluar si gazetar protestën e sotme të shqiptarëve.

"Bulevardi është plot, po aq paqësisht", shkruan ai.

Judah është gazetari i “The Economist” që në vitin 2016 u shfaq në krah të ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri gjatë një aksioni të policisë ku asgjësoheshin parcela me kanabis.
Shtuar më 25/05/2019, ora 21:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori