Gati për luftë! Njësitë Speciale të ushtrisë certifikohen nga NATO (FOTO LAJM)

Nën monitorimin e NATO, grup batalioni i Këmbësorisë së Lehtë u çertifikua i gatshëm për luftim (combat ready).

Certifikimi i grup-batalionit të Këmbësorisë së Lehtë është bërë nga ekspertë të aleancës perëndimore, në përfundim të stërvitjes njëjavore “Albania Lion/Biza 18”, ku morën pjesë mbi 1.200 trupa dhe mjete ushtarake.

Në galerinë e mësipërme mund të ndiqni disa prej momenteve më pikante të këtij certifikimi.
Shtuar më 01/10/2018, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori