Gabimet e pafalshme të filmave që ndoshta nuk keni vërejtur asnjëherë (FOTO LAJM)

1.TWilight
Pëlqej
Adhuruesit e filmit janë shumë të aftë të gjejnë gabimet dhe mospërputhjet në filmat që ata shikojnë.

Çdo ndryshim i vogël në pamjen e një karakteri ose në pozicionin e një objekti zakonisht vërehet nga një vëzhgues me sy të mprehta sapo të shfaqet një film i ri në kinema, përcjell albeu.com.

Megjithatë, ka disa gabime, të cilat janë mjaft delikate për shumë njerëz që të harrojnë.

Disa prej këtyre gabimeve që janë publikuar bëhen me të vërtetë të pafalshme sapo t'i shihni ato.

1.Twilight

Nëse e shikoni me kujdes këtë film, mund të shihni reflektimin e kamerës në dritaren e makinës. Ky në fakt është një gabim i zakonshëm që shumë drejtorë nuk arrijnë ta shohin.

2.Inglourious Basterds

Shenja te kraharoiri i oficerit gjerman në një moment zhduken dhe pastaj rishfaqen në një skenë më vonë.

3.Avatar

Kur Jake hap kapsulën, nuk ka asnjë shenjë të karrocës. Një moment më vonë duket pranë tij.

4.Terminator 2

Në fillim të filmit, Terminator mbron Gjonin kundër plumbave nga T-1000 me trupin e tij, duke marrë një fishek të tërë në shpinë. Pallka e tij është e mbuluar me vrima plumbash. Por pak çaste më vonë ajo duket mirë si e re.

Kur kamioni me të cilin T-1000 është duke vozitur në ndjekje me John Connor bie mbi urën, dritaret e saj të përparme bien jashtë. Në shtënë tjetër ata janë atje përsëri.

5.The Avengers

Në skenën ku Thor shkatërron gjithçka rreth tij, parakolpi i një makine rivendoset mrekullisht në gjendje të mirë.

6.Dallas Buyers Club

Duket se ka dy Titanikë. Përndryshe, si mund ta shpjegojmë pamjen në ndryshim të kuvertës?

7.Terminator 3

Në një moment, John dhe Kate fluturojnë në një aeroplan të vogël të bardhë. Numri në fillim së pari duket të jetë N3035C. Sapo të kenë zbritur, numri ndryshon në N3973F. Por pastaj kur ata të tokës numri i parë ka rishfaqur.

8.Marie Antoinette

Një gabim vërtet tronditës mund të shihet në këtë biografi të mbretëreshës së Francës të drejtuar nga Sofia Coppola. Duket se këpucët Converse ishin popullore në mesin e aristokracisë në shekullin e 18-të!

9. Alien

Në kohën kur ekuipazhi gjen anijen e huaj, vërejmë se Kane mban një kapak të veçantë brenda kostumit të tij hapësinor. Kur e shohim më vonë në spital, përkrenarja e kostumit të tij hiqet për të zbuluar krijesën e huaj të ngjitur në fytyrën e tij - por kapaku i tij është zhdukur.


10.The Usual Suspects

Kur shohim së pari aeroplanin që po vjen në aeroport, ka katër motorë. Ndërsa i më vonë duket se ka humbur dy prej tyre.

Personazhi kryesor Gjoni duket se po mban me kokë poshtë smartfonin e tij në pothuajse të gjitha skena në film. Nuk duket se e ndalon atë të komunikojë përmes saj, edhe pse!

11.Gladiator

Në Gladiator, ne shohim se romakët e lashtë me sa duket kishin kanalet e gazit në qerret e tyre. Gjithashtu, ne jemi mjaft të sigurtë se nuk kishte avione në ato kohë. Si mund të bëhet një gabim i tillë dhe të mos kuptohet para se filmi të përfundojë në kinema? /albeu.com/


Shtuar më 18/10/2017, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori