Fushata në Gaza, gova me ujë kthehet në kovë me gurë (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Pas jehones që pati në rrjetet sociale nisma “Ice Bucket Challenge”, Ayman al Aloul, një gazetar nga Gaza, ka nisur fushatën "Rubble Bucket Challenge" për të rritur ndërgjegjësimin për gjendjen e vështirë me të cilën përballen njerëzit në Gaza.

Si një imitim i “Ice Bucket Challenge”, fushata i fton njerëzit të derdhin në kokë, kova me rërë dhe gurë dhe pas të nominojnë persona të tjerë për të bërë të njëjtën gjë. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2014, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori