Fundosi edhe Ermal Hoxhën, kjo është gjyqtarja që i bllokoi pasaportën Tahirit (FOTO LAJM)

Ditën e sotme Gjykata e Krimeve të Rënda i bllokoi pasaportën ish-ministrit të Brendshëm Siamir Tahiri.

Por kush është gjyqtarja e cila mori këtë vendim?

Ajo quhet Liljana Baku dhe është gjyqtare e njohur për shkak se ka gjykuar çështje të rëndësishme penale në Shqipëri.

Ajo është gjyqtarja e çështjes së Nezar Seitit, i cili akuzohet si bashkëpunëtor i Habilajve.

Gjithashtu ajo ka gjykuar edhe çështjen “Xibraka”, kur refuzoi kërkesën e Ermal Hoxhës vitin e kaluar për të kaluar Vitin e Ri pranë familjes. /albeu.com/
Shtuar më 15/12/2017, ora 12:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori