Fshihet emërtimi në gjuhën serbe i Teatrit Kombëtar të Kosovës (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Mbishkrimi në gjuhën serbe në pllakën ku shkruhet emri i Teatrit KombëtarKosovës, është fshirë.

Emërtimi "Teatri Kombëtar i Kosovës" tashmë shihet vetëm në shqip dhe anglisht, kurse rreshti në serbisht është mbuluar me ngjyrë të zezë.

Ende nuk ka asnjë informacion se kur ka ndodhur fshirja e mbishkrimit në gjuhën serbe, pasi mbishkrimi ka qenë në tre gjuhë, angleze, serbe dhe shqip. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2017, ora 15:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së