Fotot e rralla të Mbretëreshës Elizabeth, si ka ndryshuar 93-vjeçarja me kalimin e viteve (FOTO LAJM)

Mbretëresha Elizabeth ka lindur në 21 prill të vitit 1926 në Londër. Ajo ishte vetëm 25 vjeçe kur u bë mbretëresha e Britanisë së Madhe më 6 shkurt të 1952-t, pas vdekjes së babait të saj, Mbretit George VI.

Mbretëresha dhe bashkëshorti i saj, Princ Philip, kanë katër fëmijë: Princi Charles dhe Princesha Anne, të cilët kanë lindur para se Elizabeta të bëhej mbretëreshë, dhe Princi Andrew e Prince Edward.

Së fundmi, “HarpersBazaar” ka publikuar disa foto të rralla të 93-vjeçares. Nga fotot kur ajo ka qenë e vogël e deri te pamjet intime me familjen e saj.
Shtuar më 27/01/2020, ora 16:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori