Fotografi i huaj nxjerr një pamje nga një dasëm shqiptare në diktaturë (FOTO LAJM)
Një ndër fotografët më të famshëm amerikan, Steve McCurry, ka publikuar një fotografi të bërë në Kosovë.

Fotografia është shumë e rrallë dhe diçka si kjo nuk kemi parë shpesh në vendin tonë.

Në atë fotografi janë disa krushq, por përshtypje bën flamuri i cili ishte "zyrtari" i shqiptarëve në Jugosllavi - me një yll.

Foto është realizuar në vitin 1989">1989.

"Një person valëvit flamurin e minoritetit shqiptar të Kosovës rrugës për në dasmë. Kosovë, ish-Jugosllavi, 1989">1989", thuhet në përshkrimin e fotos.


Fotografi i huaj nxjerr një pamje nga një dasëm shqiptare në diktaturë (FOTO LAJM)

Shtuar më 13/08/2018, ora 08:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori