Foto të rralla të Titos në burg (FOTO LAJM)

Për herë të parë kanë dalë në dritë foto të ish-udhëheqësit të Jugosllavisë, Josip Broz Titoburg.

Tito është arrestuar në Sisk, pasi u largua nga puna që bënte në një punëtori, shkruan "Blic" e Beogradit, transmeton Indexonline.

Josip Broz Tito ka vuajtur 5 vite burg në Lepoglavi të Zagrebit dhe pikërisht aty ka udhëhequr shkollën partiake.

Ish-kryetari i Jugosllavisë u dënua për shkak të nxitjes për protesta "për të sjellë ndryshime dhe revolucion". /albeu.com/

Shtuar më 28/09/2014, ora 10:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori