Tahiri reagon ndaj dënimi: Ndiqni LIVE konferencën
Foto të rralla kur shpërbëhej Bashkimi Sovjetik (FOTO LAJM)

Shpërbërja e Bashkimit Sovjetik konsiderohet si një nga ngjarjet më të rëndësishme në histori.

Fotografi gjerman Daniel Biskup, që ka qenë në Rusi në fund të viteve ’80 dhe fillimviteve ’90, sjell këto fotorralla nga ajo periudhë.

Fotot janë botuar nga Spiegel
Shtuar më 18/08/2019, ora 16:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori