Foto e mrekullueshme e planetit Saturn (FOTO-LAJM)

Një foto e mrekullueshme e planetit Saturn e bërë nga anija kozmike Cassini në muajin korrik, është zbuluar së fundmi nga agjencia e hapësinore amerikane, NASA,

Para katër muajsh, kamerat e Cassinit ishin urdhëruar që të bënin një foto rutinë përgjatë një dite të zakonshme. Në 19 korrik Dielli dhe Saturni ishin shumë afër njëri-tjetrit dhe anija Cassini arrit të kapte një pamje nga pjesa e jashtme e sistemit të diellit, Është kjo pamja e rrallë që ne shohim në foton e publikuar. /albeu.com/

Shtuar më 13/11/2013, ora 12:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori