Fjalët e djalit për nënën tropojane që iu vra nga babai i frikshëm (FOTO LAJM)

Ditën e kaluar një vrasje ka tronditur opinionin shqiptar. Një gjakovar qëlloi me armë për vdekje gruan me origjinë nga Tropoja dhe të bijën e tij. Por bëhet më shumë tragjike kur mësohet se e ndjera kishte kërkuar ndihmë para vrasjes nga Policia e Kosovës.

Kundër këtij fenomeni sot u mbajt një mardh protestues. Marshit protestues të organizuar nga Rrjeti i Grave të Kosovës i është bashkuar edhe ish presidentja e vendit, Atifete Jahjaga dhe shumë të tjerë.

Edhe ato së bashku me shuma gra të tjera po mbajnë pankarta në duar me mbishkrimin “Reagoni me kohë”, duke kërkuar drejtësi pas vrasjes së Valbona Marku Nrecaj dhe vajzës së saj.

Në mesin e protestuesve janë edhe fëmijët e së ndjerës, të cilët mbajnë bluza me fotografinë e motrës dhe mbishkrimin “Drejtësi për Klarën”, po ashtu edhe daja i tyre Shkelzeni, i cili deklaroi se do të kërkojnë ndihmë nga Shqipëria dhe se pas të pamës do të dalin me shumë informata.

Në mesin e pankartave është edhe ajo që e mban i biri i viktimës në dorë më mbishkrimin “Të dua nënë”.


Shtuar më 10/08/2018, ora 14:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori