Fiton më i forti, momente gjatë luftës për mbijetesë (FOTO LAJM)

Këto fotografi të pabesueshme tregojnë momente të mrekullueshme akrobatike të çitave për të kapur një impala "fluturuese".

Jeffrey Wu, një fotograf profesionist nga Torontoja e Kanadasë, kapi momentin e luftës në ajër midis grabitqarëve dhe presë vetëm pak sekonda përpara se impala të kapej nga felini i madh në rezervatin kombëtar Masai Mara në Kenia.

Jeffrey, 53-vjeçar, bëri fotografitë më 22 shkurt.


Shtuar më 08/03/2019, ora 20:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori