Çfarë po ndodh në Rusi? Moska rrethohet me raketa (FOTO LAJM)

Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se për të forcuar mbrojtjen ajroreMoskës përreth kryeqytetit kanë vendosur sistemin raketor “S-400”.

Në një deklaratë të publikuar nga ministria, thuhet se me qëllim forcimin e sigurisë ajroreMoskës dhe zonës qendrore industriale në qytetin Podolsk, në afërsi të kryeqytetit kanë vendosur sistemin raketor të mbrojtjes ajrore “S-400 Triumf”, transmeton mapo.

Më 11 janar, do të vendoset në funksion sistemi, thuhet në njoftimin e ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë. /albeu.com/
Shtuar më 10/01/2017, ora 23:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori