Facebook sjell Messenger Kids për fëmijët nën 12 vjeç (FOTO LAJM)

Pëlqej
Facebook njoftoi sot një version të ri të aplikacionit Messenger të të dizajnuar për fëmijët e moshave nga gjashtë deri në 12 vjec.

Messenger Kids, aplikacioni i ri nuk kërkon një llogari në Facebook për shkak të ligjit federal, ku përdoruesit nën moshën 13 vjeç nuk mund të regjistrohen ligjërisht për Facebook, përcjell albeu.com.

Përkundrazi, prindërit janë në gjendje të menaxhojnë aplikacionin Messenger të fëmijëve nga llogaria e tyre në Facebook, duke kontrolluar cilët miq dhe anëtarë të familjes kanë.

Me Messenger Kids fëmijët mund të bisedojnë, dërgojnë foto, video dhe mesazhe me tekst të cilat aprovohen nga prindërit e tyre. /albeu.com/

Shtuar më 05/12/2017, ora 13:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori