Ekstradohet nga Italia anëtari i Habilajve (FOTO LAJM)

Ështe ekstraduar nga Italia pjesëtari i grupit të Habilajve, Reshat Radhima.

Çështja e tij do të kaloj në rishqyrtim ditën e sotme rreth orës 13:00 ku do ti paraqitet dhe masa e sigurisë.

Radhima ishte i shpallur në kërkin ndërkombëtar. Radhima, së bashku me anëtarët e tjerë të grupit Habilaj akuohen për një sër veprash penale si “Trafik ndërkombëtarnarkotikëve”, “Grup të strukturuar kriminal” dhe “Kultivim të narkotikëve, shkruyan faxweb.

Ndërkohë që Reshat Radhima ka qenë i dënuar dhe më parë nga Gjykata e Krimeve të Rënda në vitin 2017.
Shtuar më 18/04/2019, ora 13:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori