Edhe Britania nis ta bombardojë ISIS-in (FOTO LAJM)

Edhe Britania ka nisur aeroplanët e saj ajrorë për të bombarduar caqet e caktuara të organizatës terroriste ISIS.

Një lajm të tillë e ka bërë të ditur ministria e Mbrojtjes së Britanisë, transmeton BBC.

Nga kjo ministri kanë thënë se ky aksion bëhet për të mposhtrur një grupim radikal terrorist dhe për të sjellë demokracinë në shtetin iraken. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori