E TRISHTË/ Kur Venecias i humb shkëlqimi (FOTO LAJM)

Venecia është qyteti më unik dhe më i pazakontë në botë, ai është i ndërtuar mbi ujë, në një lagunë të cekët të Detit Adriatik.

Historia e ka kthyer atë në një qytetkanaleve, urave, arkitekturës, artit dhe kulturës.

Por ç’ndodh kur uji tërhiqet nga kanalet që kalojnë përmes qytetit?

Shtuar më 18/07/2019, ora 16:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori