E rrallë, djaloshi me meningjit shpëton për mrekulli (FOTO LAJM)

Vogëlushi Harrison Baker është një person që mbijetesa e tij ka lënë të cuditur të gjithë mjekët. Kishin kaluar vetëm tre javë nga lindja e tij dhe mjekët vertetuan se atij i ka vdekur truri.

Prindërit e vogëlushit, Samantha dhe Adam, pasi i kanë dhënë lamtumirën e fundit, të përlotur kanë shikuar në tmerr, kur mjekët e ndalën aparatin që e furnizonte me frymë.

Por, në vend se të vdiste siç pritej, djaloshi filloi të merrte frymë normal duke mrekulluar mjekët.

Megjithëse prindërit e tij ishin paralajmëruar, se ai nuk mund të lëvizë, të flet apo hajë, pro ndodhi e kundërta. Djaloshi që tash ka mbushur tre vjet, po rritet si secili fëmijë tjetër, pasi truri tij është rikuperuar dhe po funksionon rregullisht. /albeu.com/

Shtuar më 01/11/2015, ora 09:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori