E quajtën kur*ë e hajdute, reagojnë prindërit e Rita Orës pas kritikave

Dy ditë më parë Rita Ora ishte e ftuar në koncertin që u mbajt në Sheshin Skënderbej ku këndoi disa nga hitet e saj për 60 minuta dhe koncerti u ndoq nga 250 mijë qytetarë.

Rita e dogji skenën me performancat e saj e veshur me të verdha dhe u komentua shumë në media e rrjete sociale.

Mirëpo pas koncertit filluan edhe kritikat, Gjyste Vulaj e akuzoi për vjedhje pasi Rita ka miksuar vallen e Rugovës me këngën e saj ndërsa Olti Curri e quajti "kurvë".

Pas kësaj zhurme që u bë në media kanë reaguar prindërit e Ritës. Mamaja e saj ka postuar një foto ku shihet sa shumë njerëz ishin mbledhur vetëm për Ritën.

"Kjo është foto e botës (qyteti i Tiranës gjatë koncertitRita Orës) dhe si duhet të jetë gjithmonë, e mbështjellë në zemër. Bravo Rita Ora për një natë të mrekullueshme. Jam mama krenare", shkruan Vera Ora, shkruan Xing.al.

Ndërsa babai i Ritës u shpreh për "Shqiptarja.com": "Për koncertin e Tiranës, ndihem i nderuar dhe i falënderoj për organizimin e koncertit, veçanërisht kryebashkiakun Erjon Veliaj.

E falënderoj që e krijoi këtë mundësi për të ardhur Rita në Tiranë. Dhe besoj se do vijojë me të tjerë artistë. Është pozitive për rininë". /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2018, ora 10:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori