E pabesueshme, luanesha tregoi "mëshire" ndaj antilopës shtatzënë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Pamjet e sipërme dëshmojnë që natyra mund të jetë brutale por në të njëjtën kohë thellësisht prekëse.

Pasi e kuptoi që antilopa që kishte vrarë ishte shtatzënë, një luaneshë bëri atë që nuk pritej nga asnjë duke u nisur nga natyra e saj prej predatori:

Ajo e nxjerr të voglin nga mitra, përpiqet ta sjellë sërish në jetë dhe madje mundohet ta mbrojë dhe fshehë si të ishte këlyshi i saj, shkruan Daily Mail, përcjell albeu.

Luanesha, madje duket sikur shfaq keqardhje dhe pendesë pasi kishte vrarë antilopën që së shpejti do sillte në jetë të voglin.

Këto fotografi kanë ngritur debate rreth natyrës së kafshëve dhe instikteve të tyre. /albeu.com/Shtuar më 11/08/2017, ora 23:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori