Holanda dorëzon kërkesën për vendosjen e vizave për shqiptarët (FOTO LAJM)

Holanda ka dorëzuar sot zyrtarisht në Komisionin Europian projekt rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, që kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët.

letrën drejtuar komisionerit për migrimin dhe punët e jashtme, Dimitris Avramopulos, Holanda kërkoi me shkrim që Komisioni Europian të konsiderojë pezullulimin e vizave për shtetasit shqiptarë.
Shtuar më 31/05/2019, ora 13:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori