DOKUMENTI/ Greqia e quan tradhtar dhe i heq shtetësinë kryebashkiakut të Himarës

Qeveria greke i ka hequr zyrtarisht shtetësinë kreut të Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro për tradhti të lartë kombëtare.

Vendimi është sjellë më 06.28.2017, me nënshkrimin e ministrit të Brendshëm, të Panajotis Skourletis. Tani, zotit Jorgo i mbetet vetëm të rikthejë emrin e tij të vërtetë, Gjergj, ashtu si e pagëzoi mëma, kur lindi, shkruan 27.al.

Më siper gjeni fotot e dokumentit zyrtar që i heq shtetësinë kryetarit të Himarës, Jorgo (Gjergji) Goro.
Shtuar më 18/07/2017, ora 17:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori