Dita më e ftohtë e muajit mars, qindra makina bllokohen në dëborë (FOTO LAJM)

Operacionet e shpëtimit u nisën në të gjithë Britaninë këtë mëngjes pasi shoferët e gjetën veten të bllokuar në autostrada pas Stuhusë Emma.

Policia e Devon dhe Cornëall kanë nisur një mision të madh shpëtimi pasi 300 shoferë mbetën të bllokuar në temperatura nën zero, pasi stuhia mori 10 jetë njerëzish, përcjell albeu.com

Rreth 100 automjete u bllokuan në dëborë në A303 në Ilminster, Somerset, ku policia dhe ekipet e shpëtimit shkuan për t'i shpëtuar.

Më shumë se 500 fluturime janë anuluar në Angli dhe Skoci deri tani, duke përfshirë 157 në Londër Heathroë, 129 në Edinburg, 77 në Londër Gatëick, 67 në Londër City dhe 48 në Bristol. Një tjetër u anullua në Dublin. /albeu.com/Shtuar më 02/03/2018, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori