Dhunohet një ekip gazetarësh gjatë protestave anti-shqiptare në Shkup (FOTO LAJM)

Protestat “Për Maqedoni të bashkuar” kanë degraduar në dhunë.

Një ekip i gazetarësh të cilët janë çuar në spital për kujdes mjekësor, janë rrahur nga protestuesit e zemëruar.

Sipas pjesëmarrësve të protestës, protestuesit kanë sulmuar ekipin para Portës Triumfale, kanë dëmtuar kamerat dhe kanë rrahur gazetarët. /albeu.com/

Shtuar më 28/02/2017, ora 19:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori