Dhjetë “baby-miliarderët” më të pasur në botë (FOTO-LAJM)

Larry Page, 17.4 miliarde euro
Në botë jetojnë 1426 miliarderë, por vetmë 29 prej tyre janë më pak se 40-vjeç. Në dhjetëshen më të mirë të “baby-miliarderëve” janë të pranishëm dhe dy themeluesit e Google, Larry Page dhe Sergey Brin.

Në këtë listë bëjnë pjesë dhe tre nga katër themeluesit e Facebook-ut, Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin dhe Dustin Moskovitz. Në krye të listës është 39-vjeçari, Larry Page administratori aktual i Google, i cili ka një pasuri prej 17.4 miliardë eurosh.
Shtuar më 02/09/2013, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori