Delfini i rrallë fotografohet në Adriatik (FOTO-LAJM)

Ishte parë disa herë në detin Adriatik, por asnjëherë nuk ishte fotografuar. Ekspertët tashmë janë vënë në kërkim të një delfini të rrallë të bardhë, i cili është fotografuardetin Adriatik, në pjesën e Italisë.

Fondazione Cetacea di Riccione deklaroi se ky është rasti i parë që një delfin i tillë shikohet në Mesdhe, duke konfirmuar se gjendja e tij është e mirë dhe nuk rrezikon. Mësohet se në të gjithë botën deri më sot janë parë vetëm 20 delfinë të tillë.
Shtuar më 28/08/2014, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori