Dashuri në Tiranë! Del fotoja e çuditshme e Hoxhës me udhëheqësin kinez (FOTO LAJ,)

Ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka publikuar një fotografi ku shfaqet një ish-udhëheqës kinez duke patur një takim të "ngrohtë" me Enver Hoxhën në Tiranë.

Ndër të tjera ai shkruan:

“1969/Dashuri në Tiranë!

U zgjidhën kreditë me Kinën motër (fotoja është e deklasifikuar dhe botonet me autorizim të shoqatës së miqësisë Kinë-Shqipëri dhe veteranëve komunistë të luftës, të lindur gjatë ose pas luftës 🐷😇😂😂😂)”, ironizon Dervishi.
Shtuar më 30/04/2019, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori