Ēmimet e Globit tė Artė, ja fituesit (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Filmi "Argo" ka fituar ēmimin si filmi mė i mirė dramatik ndėrsa Ben Aflek fitoi Globin e Artė si regjisori mė i mirė.
Ndėrkohė Daniel Dei Luis fitoi Globin e Artė si aktori mė i mirė nė rolin e tij nė filmin "Lincoln", ndėrsa Xhesika Ēastin fitoi trofenė si aktorja mė e mirė pėr rolin e saj nė filmin "Zero Dark Thirty".

"Les Miserables" fitoi nė kategorinė e komedisė ose muzikalit dhe aktori nė rolin kryesor Hju Xhekman fitoi Globin e Artė si aktori mė i mirė nė kėtė kategori. Paraqitja e tij e papritur u prit me ovacione para edhe se ai tė fliste. Zoti Klinton prezantoi framgente nga filmi "Lincoln" me regjisor Stiven Spilberg, film qė porteretizon presidentin Linkoln, i cili udhėhoqi Shtetet e Bashkuara gjatė Luftės Civile nė shekullin e 19-tė. Globi i Artė jepet nė bazė tė votimeve tė Shoqatės sė Shtypit tė Huaj tė Hollivudit. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2013, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.