Kim Jong Un u ndalon koreanëve këngën dhe alkoolin (FOTO LAJM)

Pëlqej
Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un thuhet se ka ndaluar pijet alkolike dhe këngën në masat e reja të dizajnuara për të rritur kontrollin mbi popullsinë.

Sipas njoftimeve të inteligjencës amerikane masa e marrë ka për qëllim të ndalojë cdo argëtim të popullsisë për t'i kontrolluar më mirë, përcjell alebu.com.

Zyrtarët e inteligjencës së Koresë së Jugut gjithashtu po monitorojnë për lëshimet e reja të raketave në veri nën maskën e një zhvillimi të programit hapësinor.

"Agjencia është duke ndjekur nga afër zhvillimet, sepse ekziston një mundësi që Koreja e Veriut mund të lëshojë një sërë raketash balistike këtë vit", thuhet nga agjencia. /albeu.com/

Shtuar më 21/11/2017, ora 11:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori