CIA zbulon vatrat e ISIS, 150 luftëtarë nga Kosova dhe 100 nga Shqipëria (FOTO LAJM)

Njësia inteligjente Amerikane, CIA ka nisur hetimin e hollësishëm të grupit radikal ISIS.

Në muajin që jemi aktualisht, shtator, janë dyfishuar luftëtarët që janë pjesë e ISIS-it.

Problem mbetet fakti se ka shumë luftëtarë nga Ballkani, të cilët gënjehen në emër të fesë.

Kështu, nga Shqipëria janë 100 luftëtarë që luftojnë përkrah ISIS, nga Kosova 150 dhe Bosnja e Herzegovina janë 350 persona, shkruan RFE.

Sipas raportit, gjysma e luftëtarëve të ISIS janë shtetas të vendeve të ndryshme të botës. /albeu.com/Shtuar më 16/09/2014, ora 15:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori