Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini pa jastëk (FOTO LAJM)

Shmangni dhimbjet e shpinës

Mbajtja e më shumë se një jastëku poshtë kokës mund të çojë në një pozicion të panatyrshëm të gjumit. Kështu ju do të keni dhimbje shpine. Por, kur flini pa jastëk, shtylla kurrizore mund të pushojë dhe trupi juaj është në pozicionin e tij normal.
Shumica e njerëzve preferojnë të flenë me jastëk, por ka dhe nga ata që nuk i preferojnë dhe nuk i përdorin fare. Mund të themi se këta të fundit, kanë një shëndet më të mirë sesa ata që flenë me jastëk. Kjo sepse jastëkët ndikojnë në shëndetin e trupit dhe gjendjen shpirtërore. Më lart do ju tregojë disa përfitime që keni nëse flini pa jastëk.

Shtuar më 16/01/2021, ora 22:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori